Koç Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarının detaylı şekilde anlatıldığı el kitabına buradan ulaşabilirsiniz.
İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 2012 tarihinde yürürlüğe girerek kurumlara çalışanlar özelinde sağlık ve güvenlik sorumlulukları yüklemiştir. Koç Üniversitesinde İSG Uygulamaları çalışanların yanı sıra öğrenciler, araştırmacılar ve tüm kampüs kullanıcıları için uygulanmaktadır. Buna dayanarak Üniversitemizde farklı hedef kitleleri ve farklı riskler için yapılan çalışmalar ve uygulamaları açıklayan bir İş Sağlığı ve Güvenliği Yönergesi oluşturulmuştur. Bu Yönerge’nin temel amacı; İş Sağlığı ve Güvenliği alanında uygulanması gereken temel kurallar, dikkat edilmesi gerekli hususlar ve alınması gereken tedbirler konusunda tüm kampüs kullanıcılarının bilinç düzeyini artırmak ve bilgi eşitliği sağlamaktır. 
Koç Üniversitesi çalışanı veya öğrencisi olmayan ancak akademik çalışmalar için belirli bir süreliğine ilgili akademisyen ile çalışma yapmak üzere kampüse gelen misafir araştırmacılar için doldurulması gereken belgedir.

Misafir araştırmacılar bu belgeyle Üniversitemizin İSG kurallarına uymayı ve gerekli eğitimlere katılacağını taahhüt eder.

Beyan ve Taahhüt Belgesine ulaşmak için tıklayınız.