Acil Durum Nedir?

Acil durum, üniversitenin tamamında veya bir kısmında meydana gelebilecek yangın, patlama, tehlikeli kimyasal maddelerden kaynaklanan yayılım, doğal afet gibi acil müdahale, ilkyardım veya tahliye gerektiren olaylardır.

Neler Acil Durumdur? 

Afetler, trafik kazaları, yangın, elektrik çarpması, kimyasal dökülmesi gibi kazalar, diğer acil müdahale ve ilk yardım gerektiren durumlar ile herhangi bir kazaya veya yaralanmaya sebep olmamış, ancak buna yol açmak üzere olan durumlar (elektrik kaçağı vb.) acil durumdur.

1122 Acil Yardım Hattı

Koç Üniversitesi 1122 Acil Yardım Hattı, yardım almak için arayan kişilerin 7 gün 24 saat esasına göre Rumelifeneri ve Batı Kampüsünde hizmet veren Sağlık, İtfaiye, Güvenlik ve Teknik ekiplerimizle hızlıca iletişime geçmesine olanak sağlayan bir acil durum telefon numarasıdır.

1122 Acil Yardım Hattı, Koç Üniversitesi tarafından sağlanan cep telefonları ve dahili telefonlar kullanılarak doğrudan aranabilmektedir.

Kişisel cep telefonlarıyla arayabilmek için 0212 338 11 22 şeklinde tuşlama yapılması gerekmektedir.

Koç Üniversitesi Rumelifeneri ve Batı Kampüsü dışında meydana gelen acil durumlarda “112” Ulusal Acil Yardım Hattı’nın aranması gerekmektedir. 

1122 Acil Yardım Hattı aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.