Duyurularımız

İş Sağlığı ve Güvenliği Ergonomi Çalışmaları

Meslek hastalıklarını önlemeye yönelik olarak gerçekleştirilen Ergonomi Çalışmaları kapsamında, tüm çalışanlara "ergonomik sandalye" ve "bilek destekli mouse pad" dağıtıldı. 

Deprem Farkındalığı Haftası 

10-14 Kasım 2014 tarihleri arasında RFK kampüste deprem farkındalık haftası düzenlendi. Düzce depreminin de hatırlandığı bu haftada düzenlenen etkinlikler çerçevesinde deprem kartları, deprem düdüğü ve feneri dağıtıldı. 

Sağlık ve Güvenlik El Kitabı

İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarının detaylı şekilde anlatıldığı el kitabı yayınlanmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Bülteni

İş Sağlığı ve Güvenliği Bülten'i 3 ayda 1 yayınlanmaktadır.

Doktora ve Yüksek Lisans Öğrencileri Laboratuvar Güvenliği Eğitimleri 

Laboratuvarda çalışan Doktora ve Yüksek lisans öğrencileri için çalışmaya başlamadan önce “Laboratuvar Güvenliği Eğitimi” düzenlenmektedir.

İlkyardımcı Eğitimleri

Koç Üniversitesi’nde İlkyardım Eğitim Merkezi aracılıyla İlkyardımcı Eğitimleri düzenlenmekte olup, Sağlık Bakanlığı sınavlarına girerek ilkyardımcı personeller belirlenmektedir.

 

 

 

 
  •  

İŞ GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARI

Birimimiz, Koç Üniversitesi eğitim anlayışı, öğrencileri, öğretim üyeleri, araştırma programları ve sunduğu olanaklar ile Türkiye’de örnek bir eğitim kurumu olmanın sorumluluğu ve dünyada saygıyla tanınma hedefi doğrultusunda, tüm çalışan ve öğrencilerine güvenli bir çalışma ortamı sağlayabilmeyi amaçlar.

 

İŞ SAĞLIĞI ÇALIŞMALARI

İş sağlığında politikamız; kişilerde sağlıklı çalışma bilincini yükseltmek, sistematik kontrol, takip ve müdahaleler ile iş sağlığını tehdit edebilecek her türlü riski sıfıra indirgemektir.

 

ACİL DURUMLAR

Acil durumlarda en önemli unsur; olası tehlike ve riskleri tespit ederek, acil duruma dönüşmesine imkan vermeyecek yöntem, ekipman veya malzeme kullanmak; risklere uygun kuralları ve hareket tarzını benimsemektir.

Bulunduğunuz alanda risklerinizi tespit edin, acil durum ekipmanlarınızın ve size en yakın  toplanma alanının yerini öğrenin.

 

Ramak Kala Formu

Laboratuvarlar

Kişisel Koruyucu Donanımlar

Ramak kala kazalar büyük kazaların habercisidir. Bir ramak kala olay yaşadıysanız, olası kazaları engellemek için lütfen formu doldurun. 

Laboratuvarınızdaki kimyasalların Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarına,    Acil Durum Ekipmanlarının yerlerine ve nasıl kullanıldıklarına ulaşabilirsiniz.

Çalışmalarınız için uygun standart ve özellikte olması gereken kişisel koruyucu donanımı beraber belirleyelim veya yazılı kılavuzu kullanarak listeden seçebilirsiniz.